Nebojte žádná magie. I když vlastně … 🙂

Co si v duchu říkáte, když se díváte na svou tvář do zrcadla? Usmíváte se nebo spíš smutně pozorujete přibývající vrásky a unavenou pleť?

Já jsem se o pleť nikdy moc nestarala a s přibývajícím věkem je to logicky znát. Trávit spoustu času před zrcadlem mi není blízké a tak hledám cesty jak jednoduše dosáhnout nápravy a mít dobrý pocit ze své pleti. 🙂

Před nedávnem jsem začala používat dva prima pomocníky, kteří dovedou pleť rozzářit téměř okamžitě. Tuhle dvojku báječně doplňuje pleťový olej, který si během chvilky můžete vyrobit doma. Návod najdete níže v tomto článku.

 

Šikovní pomocníci 

Šetrné čištění pleti

Konjaková houbička je vyrobená z čistě přírodního materiálu (zelená věc na fotce).

Před použitím je potřeba ji namočit cca na 5 minut do vody. Krásně změkne.

Jemně vyždímáte přebytečnou vodu a lehkými krouživými pohyby vyčistíte pleť. Nepotřebujete žádný další gel nebo speciální přípravek. Masáž houbičkou je velmi příjemná.

Po použití ji propláchnete a necháte volně vyschnout.

K sehnání je např. v DM drogerii nebo v prodejnách se zdravou výživou.

 

Baňkování

Přínosy tradičního baňkování můžete dopřát své pleti díky silikonovým baňkám (na fotce to růžové). Baňkou se tedy stáváte tím jednorožcem zmíněným v nadpise článku. 🙂

Před samotným baňkováním je potřeba pleť vyčistit a nanést pleťový olej. Návod najdete níže.

Vaše pleť se krásně prokrví, dojde k intenzivnějšímu působení oleje a příznivě působí i pokud vás trápí nejrůznější otoky.

Pro masáž obličeje je vhodná baňka velikosti M a objednat ji můžete v mnoha internetových obchodech.

>>> Video s popisem samotného baňkování je ZDE.

Návod na výrobu pleťového oleje

Přírodní oleje v sobě mají mnoho cenných látek pro hýčkání vaší pleti. Při vlastní výrobě máte jistotu, že používáte jen čistě přírodní suroviny. Navíc vůně esenciálních olejů jsou úplným balzámem na duši. Krásně o tom píše Valerie  Ann Worwoodová ve své knize Voňavá lékárna:

 

I pouhý jeden esenciální olej může být užitečný, například geránium. Výborně působí proti stresu, únavě a úzkosti z nevyřešených problémů. To vše může způsobit, že vypadáte a cítíte se mnohem starší.

Gerániový olej neodnese vaše problémy, ale pomůže zbavit se úzkosti abyste je mohla lépe řešit. Pomáhá i při apatii a skleslém držení těla, což jsou potíže, které obvykle provázejí ustaranou mysl.

Valerie Ann Worwood

Co budete potřebovat?

 • Nosný olej (mandlový, meruňkový,… )
 • Esenciální olej (viz níže)
 • Nádobu pro přechování pleťového oleje (ideálně skleněnou s pumpičkou)

Do nádoby nalijete nosný olej. Můžete kombinovat i více druhů. Podrobnější informace pro výběr olejů jsou níže.

Na 30 ml nosného oleje přidáte 20 kapek vybraného esenciálního oleje.

Lahvičku uzavřete, protřepete a je hotovo. 🙂

Celá výroba pleťového oleje vám zabere cca 2 minuty.

♥ Získáte luxusní přírodní péči pro vaši pleť za minimální cenu.

Díky esenciálním olejům si budete užívat nádhernou vůni i intenzivnější působení.

Teď vás možná napadá …

Jenže jaký olej je pro mě nejvhodnější?

Tato otázka je úplně na místě. Nabídka olejů je velmi pestrá – nosných i esenciálních. Mám pro vás jednoduchý rozcestník pro základní orientaci.

nosné oleje

 • Vhodným základním olejem pro všechny druhy pleti je např.  mandlový nebo meruňkový. Pokud máte pleť mastnější můžete zvolit olej hroznový.
 • Všechny tyto oleje jsou vhodné i pro děti (zvláště mandlový a meruňkový). Můžete je používat k opečování pokožky celého těla. Pro děti stačí přidat pár kapek esenciálního oleje z levandule.
 • Tyto oleje dodají vaší pleti potřebnou výživu, hydrataci a podpoří regeneraci. Nezanechávají pocit mastnoty a dobře se vstřebávají.
 • K základnímu oleji můžete přidat menší množství ( např. 10-30 %) dalšího oleje pro vylepšení celkového účinku podle vašeho přání.
 • Vrásky a zralá pleť – arganový, šípkový olej
 • Citlivá pleť – jojobový, mandlový olej
 • Suchá kůže – arganový,mandlový, meruňkový
 • Ekzém – mandlový
 • Akné – mandlový, meruňkový,
 • Pro hebkou a vláčnou pleť – jojobový olej
 • Pro milovníky vůně kávy – luxusní olej z kávových zrn.

Mojí oblíbenou kombinací je mandlový a šípkový olej. 🙂

>>> Pokud váháte, který je ten pravý pro vás, ráda poradím.

 

Esenciální oleje pro rozzářenou pleť

Při péči o tělo ráda používám synergické směsi. Jsou vyvážené v účinku i vůni. Ve směsích bývají zastoupeny vzácné esenciální oleje, např. růže. Díky směsím není třeba pořídit mnoho lahviček jednodruhových olejů a potom experimetovat s jejich kombinací. Stačí mi jedna lahvička.

Směsi esenciálních olejů GOLD COL a GOLD AA SERUM nádherně voní a pleť krásně rozzáří. Z jednodruhových je vhodná například Levandule, Šalvěj muškátová nebo Geránie.  

 

Esenciální i nosné oleje můžete využít na mnoho dalších způsobů ať už při péči o krásu nebo duševní pohodu. Vůně olejů vás pohladí po duši. A krása vnitřní a vnější spolu souvisí.

Na výrobu pleťového oleje, v pohodě vystačíte s 5 ml lahvičkou a ještě můžete obdarovat své kamarádky. V 15 ml lahvičce je přibližně 350 kapek esenciálního oleje, v 5 ml cca 115 kapek. Množství se mírně liší u jednotlivých druhů podle hustoty … 

 

Láká vás výroba pleťového oleje?

Dopřejte svojí pleti čistě přírodní péči.

Pokud potřebujete poradit nebo něco vyjasnit dejte mi vědět na klara@zijuradost.cz

Přeji krásné letní dny 🙂

 

>>> Vše potřebné si můžete objednat zde. Včetně skleněné lahvičky s pumpičkou pro snadné dávkování.